Aktuality budova Tábor

vystoupení MŠ Dobrovského
24. 01. 2019
Navázali jsme spolupráci s Mateřskou školkou Dobrovského.  Děti nacvičily zimní písničky, a přišly nám je společně zazpívat. Zároveň našim obyvatelům předaly krásné namalované obrázky a společenskou hru, na kterou přispěli rodiče dětí. Za vše moc děkujeme a budeme se těšit na další setkání. 
Celý článek
Přednáška o vesmíru
22. 01. 2019
Využili jsme nabídky pana Zbyňka Navrátila, který si připravil cyklus  přednášek s tématem vesmír. Ve svém prvním vyprávění se zaměřil na naši planetu Zemi, její vznik  a souvislost s okolními planetami. Přednáška byla moc zajímavá,  a my se budeme těšit na další setkání. 
Celý článek
Zpívání koled se ZŠ Lerchova
19. 12. 2018
Děti ze Cyrilomedodějské církevní základní školy si společně s námi přišli v doprovodu harmoniky, flétny, housliček zazpívat vánoční koledy. 
Celý článek
Vánoční dílny - výroba dekorací
18. 12. 2018
Paní Lukasová nám opět potěšila svou návštěvou a nápadem na zajímavou vánoční dekoraci.  Společnými silami si mohly naše obyvatelky vánoční stromeček vyzdobit dle vlastní fantazie a vkusu. 
Celý článek
Vánoční vystoupení MŠ Žižkova
14. 12. 2018
V předvánočním čase  nás opět přišli potěšit  děti z mateřské školky Žižkova, které zahrály pohádku "o Pohádkové říši". Zároveň naše obyvatele obdarovaly vlastoručně vyrobenými vánočními přáníčkami. 
Celý článek
Společenské tance - Waltz
13. 12. 2018
Moc rádi jsme využili nabídky od manželů Čechových, kteří pozvali naše obyvatele na povídání o Waltzu. Nechyběla ani taneční ukázka, do které byly zapojeni i obyvatelé. Protože to bylo velmi příjemné a zajímavé odpoledne, dohodli jsme se na další setkání, tektokrát věnované tangu. 
Celý článek
Vánoční dílničky s dětmi
10. 12. 2018
V předvánočním čase nás přišli navštívit děti z anglické mateřské školy Ponny, které společně s našimi obyvateli vyráběli vánoční řetězy. Všem se vydařené dopoledně moc líbilo, děti si výrobky odnesli domů spokojené, že se pochlubí doma rodičům.Moc rádi jsme se dohodli  na dalším společném setkání.
Celý článek
Vánoční zpívání s Mikulášem
06. 12. 2018
V předvánočním čase jsme si opět společně zazpívali i zatancovali tradičně s panem Helánem, a naladili se tak na blížící se vánoční čas. Úřad městské části a firma Hartmann - Rico jako každoročně přispěli na dárkové balíčky pro klienty domova a úhradu hudební produkce. A protože zrovna chodil Mikuláš, nezapomněl ani na nás. Společně  s čertem a andělem potěšil naše obyvatele. A protože byli všichni celý rok hodní, neminula je  malá odměna. 
Celý článek
Ukončení Univerzity III. věku
29. 11. 2018
Absolventi kurzu "Slavné osobnosti českého filmu", konaného pod záštitou Univerzity III. věku MU  se společně sešli na slavnostním ukončení. Celkem 16-ti absolventům bylo předáno osvědčení, které předávala Ing. Hašková zastupující prorektorku Masarykovy univerzity. Vše proběhlo za hudebního doprovodu žáka ZUŠ Veveří Adama Stehlíka. 
Celý článek
Vánoční pečení
27. 11. 2018
Tradičně jako každý rok i  letos jsme zahájili přípravu na Mikuláškou veselici pečením vánočního cukroví. Peklo se několik druhů, které určitě obyvatele potěší na vánočním stole. Pro všechny to byly příjemně strávené chvilky. 
Celý článek
Přednáška "okolo České republiky"
06. 11. 2018
Dcera naší obyvatelky paní Ing. Krutinová často a ráda cestuje. Na jedné ze svých cest objela hranice České republiky. A o tom přišla našim  obyvatelům vyprávět a ukázat jim i hezké fotografie. Přednáška byla velice zajímavá, a my paní Krutinové děkujeme za čas věnovaný našemu domovu. Budeme se těšit na další setkání. 
Celý článek
Prvorepubliková kavárna
25. 10. 2018
S blížícím se výročí 100. let od vzniku samostatného Československého státu jsme pozvali naše obyvatele do "Prvorepublikové kavárny". Při dobré kávě a koláčcích upečených dle receptů za první republiky jsme poseděli u dokumentu o vile Tugenhat. 
Celý článek
 12345678