Aktuality budova Tábor

Čarodějnické bingo
02. 05. 2019
Společně s obyvateli jsme si zahráli společenskou hru Bingo. Hra měla velký úspěch, a obyvatelé sami projevili přání si ji znovu někdy zahrát. Nechybělo malé občerstvení v podobě grilovaných  párečků, které se hodí právě k době, kdy jsme hru hráli - k pálení čarodějnic. 
Celý článek
Návštěva koníka Emila
29. 04. 2019
Na konci dubna nás navštívila zkušená chovatelka s terapeutickým koníkem Emilem. Bylo to jeho první návštěva v našem domově. Obyvatelé se dozvěděli spoustu nových informací, měli možnost si Emila pohladit a zeptat se chovatelky na cokoli, co je napadne. 
Celý článek
Přednáška o Rusku a Kazachstánu
23. 04. 2019
Dcera naší obyvatelky paní Ing. Krutilová splnila naše přání a připravila si pro naše obyvatele přednášku o Rusku a Kazachstánu, kterou společně s manželem projeli na motorce. Přednáška byla moc zajímavá a podnětná, díky níž účastníci přednášky zavzpomínali na své cestování, a podělili se o zážitky s ostatními. 
Celý článek
Velikonoce v domově
17. 04. 2019
Letošní velikonoční svátky jsme měli opravdu nabité. Naše aktivizační pracovnice toho společně s obyvateli stihly opravdu hodně.Pekli velikonoční perníky, barvili vajíčka a, vytvářeli velikonoční výzdobu společně s paní Lukasovou. Opoledně jsme společně poseděli, občerstvili se velikonočnímu pokrmy a společně zavzpomínali na různé zvyky, které se dělali právě v období velikonoc. 
Celý článek
Přednáška o Vietnamu
09. 04. 2019
Pan ředitel našeho domova splnil svůj slib a uvedl přednášku o Vietnamu, kde při své cestě nafotil i zajmavé fotky. 
Celý článek
Společenské tance - valčík
04. 04. 2019
Manželé Čechovi přišli  tentokrát s krásným vystoupením valčíku. Při představení tohoto klasického tance  zvládli zapojit i obyvatele DS. Opět jsme strávili příjemné odpoledně a těšíme se na další setkání. 
Celý článek
Zpracování jablek - celodenní akce
28. 03. 2019
Dcera jedné naší obyvatelky nám přinesla velkou zásobu jablek, tak jsme si udělali pracovní den. Dopoledne obyvatelky loupaly, krájely, strouhaly a připravovala se marmeláda. A odpoledne jsme ochutnaly jablka z trouby, a tradičně již oblíbené jablka obalené ve skořicovém těstě. 
Celý článek
Mezigenerační setkání s dětmi z MŠ Ponny
25. 03. 2019
V našem domově proběhlo již druhé mezigenerační setkání s dětmi z Mateřské školy Ponny. Tentokrát jsme pro děti připravili stanoviště, kde mohly vyrábět, skládat, hádat úkoly, ale si zasportovat. Na jednotlivých stanovištích dětem pomáhali naši obyvatelé. Setkání bylo příjemné a veselé, a moc se těšíme na další. 
Celý článek
Gratulace k 99. narozeninám
20. 03. 2019
Starostka ÚMČ Žabovřesky paní Mgr. Lucie Pokorná společně s místostarostou  panem Ing. Tyralíkem přišli popřát našemu nejstaršímu obyvateli panu Hájkovi k jeho 99. narozeninám. Setkání proběhlo ve veselém duchu, pan Hájek nám vyprávěl historky z mládí a zavzpomínal nad fotografiemi. 
Celý článek
vystoupení Trio con colore
05. 03. 2019
Navštívili nás studenti z JAMU, kteří vystupují pod názvem  "Trio con colore" . Obyvatelům zahráli  Koncert C Dur pro klavír, housle a violoncello od Ludwiga van Beethovena. Budeme se těšit na další setkání. 
Celý článek
Korálkový bál
28. 02. 2019
Na konci února jsme pořádali tradiční masopustní bál, tentokrát korálkový. Všichni jsme se vyzdobili korály, které společně s obyvateli nachystaly naše aktivizační pracovnice. Nechyběla hudba v podání manželů Ševčíkových, tombola a první cena - opět dort, který výherkyně nechala rozkrájet všem zúčastněným. 
Celý článek
Odpolední taneční ukázka - Tango
14. 02. 2019
Letošní valentýnské odpoledne jsme pojali tanečně. Pozvání přijali opět manželé Čechovi, a tentokrát se věnovali vášnivému tangu. Nechyběla taneční ukázka a společné protažení. Další setkání bude s valčíkem.
Celý článek
 123456789