Aktuality budova Tábor

Návštěva ZŠ Jana Babáka
18. 12. 2019
Žáci 6. třídy ZŠ Jana Babáka si pro nás z vlastní iniciativy připravili program. Nejdříve nám předvedli krátké divadelní představení s vánoční tématikou, a poté s obyvateli zdobili vlastnoručně upečené perníčky. Setkání bylo příjemné, a my se budeme těšit na další spolupráci. 
Celý článek
Vánoční posezení s panem Helánem
17. 12. 2019
Jako tradičně k nám v předvánočním čase zavítal pan Helán, který svými písničkami potěšil všechny přítomné. Nechybělo bohaté občerstvení, upečené cukroví, svařík a koledy.  A  nakonec všem obyvatelům byly rozdány vánoční balíčky, které jsou hrazeny  z dotace Statutárního města Brna a ÚMČ  Žabovřesky. 
Celý článek
Taneční odpoledne k písním V+W
12. 12. 2019
Manželé Čechovi nás navštěvují v pravidelných intervalech, a vždy přijdou se zajímavou taneční ukázkou, do které zapojí i naše obyvatele. Tentokrát tančili na písně od Voskovce a Wericha. 
Celý článek
Pečení cukroví
11. 12. 2019
Jako každý rok  i letos jsme v rámci dopoledních aktvit pekli vánoční cukroví. Celá budova provoněla vánoční náladou. 
Celý článek
Návštěva rezekvítku - odpady
10. 12. 2019
Pracovnice z Rezekvítku zakončily letošní vzdělávací blok povídáním o odpadech. Jako vždy přednáška byla moc zajímavá, a na konci opět zpestřená možností vyrobit si na památku nějakou drobnost, která má souvislost s daným tématem. 
Celý článek
Vánoční vystoupení MŠ Žižkova
09. 12. 2019
Jako každoročně nás přišly potěšit svým vystoupením děti z MŠ Žižkova. Tentokrát měly připravené povídání o narození Ježíška, a všechny děti se tak  proměnily v krásné andílky. Zároveň přinesli našim obyvatelům  vlastnoručně vyrobená přáníčka. 
Celý článek
Mikulášská nadílka
05. 12. 2019
Ani na naše obyvatele Mikuláš s andělem a čertem nezapomněl, a poctivě jnavštívil každého z nich. A protože byli všichni celí rok hodní, každý dostal za odměnu vlastnoručně upečený perníček. 
Celý článek
Tvoření vánočních dekorací
03. 12. 2019
Tradičně nás navštívila v předvánočním čase paní Lukasová s nápadem vytvořit vánoční věnečky, které si  pak obyvatelé mohli  zavěsit na dveře. Věnečky se moc povedly, a všichni jsme strávili příjemné dopoledne. 
Celý článek
Dílny - výroba andílků
25. 11. 2019
V  listopadu jsme se  s obyvateli domova  ve společenské místnosti během pravidelných dopoledních setkávání připravovali na návštěvu dětí z MŠ Žižkova, a to vytvářením malých dárečků v podobě andílků. 
Celý článek
Návštěva Rezekvítku - téma "Vodní toky"
12. 11. 2019
Pracovnice ze sdružení Rezekvítek nás opět navštívili, tentokrát s povídám o vodě. Pro obyvatele měly připraveny kromě povídání i různé skládačky, na kterých jsme si ukázali, jak se voda čistí. Nakonec,  kdo měl chuť, mohl si ozdobit barvami na sklo hrníček na kávu nebo čaj. 
Celý článek
mezigenerační setkání s MŠ Ponny
06. 11. 2019
Opět nás přišly navštívit děti z Mateřské anglické školy Ponny, a strávili s našimi obyvateli zábavné dopoledne plné her. Hrálo se pexeso, člověče nezlob a jiné hry. A jako vždy, měli děti možnost vyrobit si něco pro radost, tentokrát malého pavoučka. 
Celý článek
Dýňobranní
24. 10. 2019
V čase dušiček, dýní jsme se sešli na malém dýchánku, ochutnali různé dobroty z dýně, jako dýňové muffinky, dýňový dortík, dýňové sušenky ze špaldové mouky, dýňové chipsy s dipem. Pro odvážnější byla k ochutnání i dýňová přesnídávka. K tomu jsme obyvatelům malou prezentací představili, jak se slaví dušičky v různých zemích světa. 
Celý článek