Aktuality budova Tábor

ZÁKAZ VEŠKERÝCH NÁVŠTĚV
09. 03. 2020


 ZÁKAZ VYHLAŠUJI S OKAMŽITOU PLATNOSTÍ NA ZÁKLADĚ ROZHODNUTÍ BEZPEČNOSTNÍ RADY STÁTU.

V PŘÍPADĚ NEZBYTNÉ POTŘEBY PŘEDÁNÍ VĚCÍ KONTAKTUJTE SLUŽBU KONAJÍCÍ PERSONÁL NA TELEFONU:
VYCHODILOVA: 724 787 041, 702 137 261
TÁBOR : 724 338 280, 702 137 259

ZÁZAK JE PLATNÝ I PRO DRŽITELE KLÍČŮ!

 

Pro poskytování základního
sociálního poradenství a přijem
žádostí preferujeme po dobu
epidemie koronaviru
TELEFONICKOU nebo
ELEKTRONICKOU

formu komunikace.

Celý článek
Masopustní veselice
25. 02. 2020
Tradičně na konci února pořádáme maškarní bál. Tentokrát jsme setkání pojali stylově  a připravili pro naše obyvatele Masopustní veselici. K tanci i poslechu  hrál i zpíval pan Pokorný, nechyběla masopustní ochutnávka. A jako hlavní bod celeho odpoledne nemohla chybět tradiční tombola s hlavní cenou dortem. Všichni se pobavili, zazpívali si, a za to patří  velké poděkování Mateřské školce Dobrovského z Brna, díky jejich finanční sbírce uspořádané mezi rodiči dětí, se mohla tato akce uskutečnit. 
Celý článek
Návštěva divadla bez pravidel
13. 02. 2020
Po delší odmlce nás opět navštívili pánové z Divadla bez pravidel, tentokrát  s dědečkem a jeho psem Raťafákem. Dědeček si popletl fotografie našich slavných sportovců a potřeboval pomoc s jejich roztříděním. Všichni obyvatelé, kteří přišli, si hezky s loutkou deděčka i pejska Raťafáka popovídali, a zavzpomínali s nimi společně na úspěchy našich sportovců. 
Celý článek
Herní odpoledne - KUFR
11. 02. 2020
Dnešní odpoledne jsme si zpříjemnili společnou zábavou. Připravili jsme pro obyvatele hru KUFR, kterou znají z televizního vysílání. Nejvíce všechny zaujalo hádání předmětů,  protože podařilo se nám zajistit předměty,  jejichž využití bylo pro mnohé velké překvapení. Budeme se všichni těšit na další herní setkání. 
Celý článek
Vystoupení MŠ Dobrovského
16. 01. 2020
Stejně jako v loňském roce, i letos nás navštívily děti z Mateřské školky Dobrovského z Králova Pole, a společně za doprovodu klavíru zazpívaly písničky. Zároveň paní učitelky předaly našemu Domovu finanční dar, na který se složili v předvánoční čase rodiče dětí docházející do školky. Moc jim za tuto pomoc děkujeme, a stejně jako loni finance využijeme na společné akce a setkání. Děti našim obyvatelům také namalovaly obrázky, které pak mezi nimy rozdaly. 
Celý článek
Promítání fotografií z akcí
13. 01. 2020
Nový rok jsme zahájili příjemným posezením, na kterém jsme si prostřednictvím fotografií připomněli události z roku 2019, a zavzpomínali tak na společné zážitky.  K tomu nám  naše šikovné aktivizační pracovnice připravily něco sladkého ke kávě. 
Celý článek
Návštěva ZŠ Jana Babáka
18. 12. 2019
Žáci 6. třídy ZŠ Jana Babáka si pro nás z vlastní iniciativy připravili program. Nejdříve nám předvedli krátké divadelní představení s vánoční tématikou, a poté s obyvateli zdobili vlastnoručně upečené perníčky. Setkání bylo příjemné, a my se budeme těšit na další spolupráci. 
Celý článek
Vánoční posezení s panem Helánem
17. 12. 2019
Jako tradičně k nám v předvánočním čase zavítal pan Helán, který svými písničkami potěšil všechny přítomné. Nechybělo bohaté občerstvení, upečené cukroví, svařík a koledy.  A  nakonec všem obyvatelům byly rozdány vánoční balíčky, které jsou hrazeny  z dotace Statutárního města Brna a ÚMČ  Žabovřesky. 
Celý článek
Taneční odpoledne k písním V+W
12. 12. 2019
Manželé Čechovi nás navštěvují v pravidelných intervalech, a vždy přijdou se zajímavou taneční ukázkou, do které zapojí i naše obyvatele. Tentokrát tančili na písně od Voskovce a Wericha. 
Celý článek
Pečení cukroví
11. 12. 2019
Jako každý rok  i letos jsme v rámci dopoledních aktvit pekli vánoční cukroví. Celá budova provoněla vánoční náladou. 
Celý článek
Návštěva rezekvítku - odpady
10. 12. 2019
Pracovnice z Rezekvítku zakončily letošní vzdělávací blok povídáním o odpadech. Jako vždy přednáška byla moc zajímavá, a na konci opět zpestřená možností vyrobit si na památku nějakou drobnost, která má souvislost s daným tématem. 
Celý článek
Vánoční vystoupení MŠ Žižkova
09. 12. 2019
Jako každoročně nás přišly potěšit svým vystoupením děti z MŠ Žižkova. Tentokrát měly připravené povídání o narození Ježíška, a všechny děti se tak  proměnily v krásné andílky. Zároveň přinesli našim obyvatelům  vlastnoručně vyrobená přáníčka. 
Celý článek