Aktuality budova Tábor

Návštěva Rezekvítku - téma "Vodní toky"
12. 11. 2019
Pracovnice ze sdružení Rezekvítek nás opět navštívili, tentokrát s povídám o vodě. Pro obyvatele měly připraveny kromě povídání i různé skládačky, na kterých jsme si ukázali, jak se voda čistí. Nakonec,  kdo měl chuť, mohl si ozdobit barvami na sklo hrníček na kávu nebo čaj. 
Celý článek
mezigenerační setkání s MŠ Ponny
06. 11. 2019
Opět nás přišly navštívit děti z Mateřské anglické školy Ponny, a strávili s našimi obyvateli zábavné dopoledne plné her. Hrálo se pexeso, člověče nezlob a jiné hry. A jako vždy, měli děti možnost vyrobit si něco pro radost, tentokrát malého pavoučka. 
Celý článek
Dýňobranní
24. 10. 2019
V čase dušiček, dýní jsme se sešli na malém dýchánku, ochutnali různé dobroty z dýně, jako dýňové muffinky, dýňový dortík, dýňové sušenky ze špaldové mouky, dýňové chipsy s dipem. Pro odvážnější byla k ochutnání i dýňová přesnídávka. K tomu jsme obyvatelům malou prezentací představili, jak se slaví dušičky v různých zemích světa. 
Celý článek
Bingové odpoledne
17. 10. 2019
Po kladných ohlasech jsme opět uspořádali společně v jídelně bingové odpoledne. Každý účastník si opět sám nebo s pomocí připravil 2 hrací karty, a pak už jen trpělivě čekal, zda ta jeho karta bude výherní. Zároveň jsme využili velkého počtu zúčastněných a připravili malé pohoštění  v podobě koláčů plněných jablkovou marmeládou, kterou jsme společně vyráběli. 
Celý článek
Podzimní tvoření
10. 10. 2019
Rozhodli jsme se, že barevný podzim přeneseme i k nám. A tak jsme se sešli ve společenské místnosti, a obyvatelé měli možnosti si sami vytvořit malou dekoraci, kterou si odnesli do svého bytu. 
Celý článek
Rozloučení s létem
19. 09. 2019
Letos jsme se s létem rozloučili s Divadlem 2-15, které přijelo s programem "Kabaret K+K". Jídelnou zazněly písně Hašlera, Voskovce a Wericha,Suchého a Šlitra, tedy repertoár našim obyvatelům blízký. Nechyběla tradičně ochutnávka burčáku a drobné občerstvení. 
Celý článek
Taneční melodie 50. a 60. let
12. 09. 2019
Taneční vystoupení manželů Čechových, tentokrát na melodie 60. let. Opět se do tance snažili zapojit zúčastněné obyvatele. 
Celý článek
Návštěva Rezekvítku - téma " Doprava v Brně"
21. 08. 2019
Letoční rok díky 150. výročí MHD Brno je ve znamení dopravy. Toho se drželi i kolegyně z Rezekvítku, které si připravily přednášku na toto téma. Přednášce předcházela společná návštěva Technického muzea, kde jsme si společně prohlédli dopravní prostředky z let minulých. 
Celý článek
Tvoření letní květinové výzdoby
19. 08. 2019
Aranžování letních květin do vázy s paní Lukasovou. 
Celý článek
Návštěva kouzelníka Waldiniho
24. 07. 2019
Jedno letní odpoledne přijel se svým vystoupením kouzelník Waldini. Chladnější počasí sice neuměl přičarovat, ale i tak potěšil obyvatele jinými triky a kouzly.  
Celý článek
mezigenerační setkání s MŠ Ponny
24. 06. 2019
Už poněkolité k nám přišly na návštěvu dětí z mateřské školky Ponny. Opět jsme pro ně společně s obyvateli připravili malý program - úkoly, malování, tvoření. Těšíme se na další setkání. 
Celý článek
Vítání léta
18. 06. 2019
V polovině června jsme opět přivítali léto. K tomu nám manželé Procházky představili svůj program s pásmem lidových písní, a obyvatelé si tak měli možnost zavzpomínat a společně zazpívat. 
Celý článek