Aktuality budova Tábor

Předání vánočních přání z MŠ Žižkova
20. 12. 2021
Paní ředitelka z MŠ Žižkova přišla našim obyvatelům předat vánoční přáníčka, které vytvořili děti  ze školky. Děti k nám každoročně chodí i s vánočním vystoupením, které vždy naše obyvatele moc potěší. Ale protože již druhé vánoce to není v důsledku opatřeních možné, vzpomněli si na naše obyvatele alespoň takto. Moc jim za to děkujeme. 
Celý článek
Mikulášská besídka
07. 12. 2021
Začátkem prosince jsme přivítali Mikuláše,čerta i anděla na tradiční Mikulášské veselici. Setkáním opět provázel pan Helán svým zpěvem. Nechybělo dobré jídlo a pití. Akce se vyvedla, a všichni se už teď těšíme na další společná setkání. 
Celý článek
Vánoční pečení
03. 12. 2021
Jako tradičně i letos se  společenská místnost provoněla vánočním cukrovím. Kdo mohl a měl chuť přiložil ruku k dílu. Společným pečením jsme se tak všichni naladili na nadcházející vánoční svátky. 
Celý článek
Pravidla pro návštěvy
22. 11. 2021

Podrobné informace k návštěvám zde.

Celý článek
Beseda se Zdeňkem Junákem
04. 11. 2021
Dnes se v našem domově konalo setkání se známým hercem, dabérem a rozhlasovým moderátorem panem Zdeňkem Junákem. Rozhovorem provázel jeho kolega z Českého rozhlasu pan Jiří Kokmotos. Nechyběly zábavné historky z natáčení, z vysílání pořadu Srdcovky, a pan Junák nezapomněl  potěšit i malou hudební vložkou na kytaru. 
Celý článek
Podzimní koncert
20. 10. 2021
V jídelně domova se uskutečnil  koncert vážné hudby studentů paní profesorky, bývalé sólistky Národního divadla v Praze a v Brně Mgr. Sylvie Kodetové. Učinkujícími byly paní Pavla Chalupová (soprán), a pan Jan Fojt (tenor a  kytara). 
Celý článek
Setkání s Rezekvítkem - téma PODZIM
12. 10. 2021
Dámy ze sdružení Rezekvítek k nám přišli s povídání o podzimu, především o jeho  barvách. Nechybělo tradiční tvoření, kdy si každý odnesl vlastnoručně vyrobenou upomínku domů. Těšíme se na vánoční setkání. 
Celý článek
Čajový dýchánek s pečeným čajem
07. 10. 2021
Jedno podzimní odpoledne jsme si udělali čajový dýchánek, na který jsme si společně připravili vlastní pečený čaj. Všichni přítomní se  rádi zapojili, krájeli, loupali, míchali. Pak jsme udělali společnou ochutnávku, čaj všem moc chutnal, obzvláště ten dochucený kapkou rumu (:
Celý článek
Loučení s létem
22. 09. 2021
Léto je pomalu ale jistě za námi, a my jsme se s ním za doprovodu manželů Ševčíkových rozloučili. Zároveň jsme tak  přívítali podzimní čas. Nechyběla ochutnávka letošního burčáku, který si všichni chválili a jiné drobné občerstvení.  
Celý článek
Bingo
16. 09. 2021
Po menší pauze jsme se opět sešli, abychom společně zkusili štěstí v hře. Tentokrát jsme si vypůjčili hru Bingo od kolegyň z budovy Vychodilova, což mnozí účastnící ocenili, protože si nemuseli vytvářet sami hrací karty. Výherců bylo jako obvykle mnoho. 
Celý článek
Opékání špekáčků
09. 09. 2021
Neodolali jsme a využili krásného babího léta a na naší zahradě jsme si opekli špekáčky na ohni. Poseděli, popovídali a společně tak strávili pěkné odpoledne.  
Celý článek
Cuketový dýchánek
02. 09. 2021
Dnes odpoledne jsme se sešli ve společenské mísntnosti a společně tak využili sezóny cuket. Všichni přítomní ochutnali různé dobroty, jako například cuketovou buchtu, salát z cukety, cuketu jako bramborák nebo jako pomazánku na topinky. Nechybělo povídání o  této dnes  velmi známé zelenině. 
Celý článek