Aktuality budova Tábor

Rozloučení s létem
19. 09. 2019
Letos jsme se s létem rozloučili s Divadlem 2-15, které přijelo s programem "Kabaret K+K". Jídelnou zazněly písně Hašlera, Voskovce a Wericha,Suchého a Šlitra, tedy repertoár našim obyvatelům blízký. Nechyběla tradičně ochutnávka burčáku a drobné občerstvení. 
Celý článek
Taneční melodie 50. a 60. let
12. 09. 2019
Taneční vystoupení manželů Čechových, tentokrát na melodie 60. let. Opět se do tance snažili zapojit zúčastněné obyvatele. 
Celý článek
Návštěva Rezekvítku - téma " Doprava v Brně"
21. 08. 2019
Letoční rok díky 150. výročí MHD Brno je ve znamení dopravy. Toho se drželi i kolegyně z Rezekvítku, které si připravily přednášku na toto téma. Přednášce předcházela společná návštěva Technického muzea, kde jsme si společně prohlédli dopravní prostředky z let minulých. 
Celý článek
Tvoření letní květinové výzdoby
19. 08. 2019
Aranžování letních květin do vázy s paní Lukasovou. 
Celý článek
Návštěva kouzelníka Waldiniho
24. 07. 2019
Jedno letní odpoledne přijel se svým vystoupením kouzelník Waldini. Chladnější počasí sice neuměl přičarovat, ale i tak potěšil obyvatele jinými triky a kouzly.  
Celý článek
mezigenerační setkání s MŠ Ponny
24. 06. 2019
Už poněkolité k nám přišly na návštěvu dětí z mateřské školky Ponny. Opět jsme pro ně společně s obyvateli připravili malý program - úkoly, malování, tvoření. Těšíme se na další setkání. 
Celý článek
Vítání léta
18. 06. 2019
V polovině června jsme opět přivítali léto. K tomu nám manželé Procházky představili svůj program s pásmem lidových písní, a obyvatelé si tak měli možnost zavzpomínat a společně zazpívat. 
Celý článek
Taneční melodie 40. a 50. let
13. 06. 2019
Manželé Čechovi tentokrát přišli s tanečním programem melodií 40. a 50. let.  Stylově zatančili na písně všem velmi známé, a tradičně do programu zapojili i naše obyvatele. 
Celý článek
Muzikoterapie v praxi
20. 05. 2019
Téměř po roce přišla naše obyvatele navštívit slečna Růžena Koudelková s připraveným terapeutickým cvičením, kde společně s obyvatelkami rozebírali, zpívali a hráli píseň  "Šli panenky silnicí". . 
Celý článek
Vystoupení MŠ Žižkova
17. 05. 2019
Tradičně k nám zavítaly děti z mateřské školky Žižkova, které nás všechny potěšily milým vystoupením na téma "Řemesla". Obyvatelům pak rozdaly přáníčka, které sami vytvářeli.  
Celý článek
Čarodějnické bingo
02. 05. 2019
Společně s obyvateli jsme si zahráli společenskou hru Bingo. Hra měla velký úspěch, a obyvatelé sami projevili přání si ji znovu někdy zahrát. Nechybělo malé občerstvení v podobě grilovaných  párečků, které se hodí právě k době, kdy jsme hru hráli - k pálení čarodějnic. 
Celý článek
Návštěva koníka Emila
29. 04. 2019
Na konci dubna nás navštívila zkušená chovatelka s terapeutickým koníkem Emilem. Bylo to jeho první návštěva v našem domově. Obyvatelé se dozvěděli spoustu nových informací, měli možnost si Emila pohladit a zeptat se chovatelky na cokoli, co je napadne. 
Celý článek