Aktuality budova Tábor

Zpracování jablek - celodenní akce
28. 03. 2019
Dcera jedné naší obyvatelky nám přinesla velkou zásobu jablek, tak jsme si udělali pracovní den. Dopoledne obyvatelky loupaly, krájely, strouhaly a připravovala se marmeláda. A odpoledne jsme ochutnaly jablka z trouby, a tradičně již oblíbené jablka obalené ve skořicovém těstě. 
Celý článek
Mezigenerační setkání s dětmi z MŠ Ponny
25. 03. 2019
V našem domově proběhlo již druhé mezigenerační setkání s dětmi z Mateřské školy Ponny. Tentokrát jsme pro děti připravili stanoviště, kde mohly vyrábět, skládat, hádat úkoly, ale si zasportovat. Na jednotlivých stanovištích dětem pomáhali naši obyvatelé. Setkání bylo příjemné a veselé, a moc se těšíme na další. 
Celý článek
Gratulace k 99. narozeninám
20. 03. 2019
Starostka ÚMČ Žabovřesky paní Mgr. Lucie Pokorná společně s místostarostou  panem Ing. Tyralíkem přišli popřát našemu nejstaršímu obyvateli panu Hájkovi k jeho 99. narozeninám. Setkání proběhlo ve veselém duchu, pan Hájek nám vyprávěl historky z mládí a zavzpomínal nad fotografiemi. 
Celý článek
vystoupení Trio con colore
05. 03. 2019
Navštívili nás studenti z JAMU, kteří vystupují pod názvem  "Trio con colore" . Obyvatelům zahráli  Koncert C Dur pro klavír, housle a violoncello od Ludwiga van Beethovena. Budeme se těšit na další setkání. 
Celý článek
Korálkový bál
28. 02. 2019
Na konci února jsme pořádali tradiční masopustní bál, tentokrát korálkový. Všichni jsme se vyzdobili korály, které společně s obyvateli nachystaly naše aktivizační pracovnice. Nechyběla hudba v podání manželů Ševčíkových, tombola a první cena - opět dort, který výherkyně nechala rozkrájet všem zúčastněným. 
Celý článek
Odpolední taneční ukázka - Tango
14. 02. 2019
Letošní valentýnské odpoledne jsme pojali tanečně. Pozvání přijali opět manželé Čechovi, a tentokrát se věnovali vášnivému tangu. Nechyběla taneční ukázka a společné protažení. Další setkání bude s valčíkem.
Celý článek
Přednáška o Skotsku
31. 01. 2019
Aktivizační pracovnice Jana Hřebíčková strávila několik dní ve Skotsku a z této zajímavé země ukazovala obyvatel ůmfotografie. Nechyběla ukázka tradiční skotské sukně, a k příjemnému vyprávění jsme podávali máslové skotské sušenky. 
Celý článek
vystoupení MŠ Dobrovského
24. 01. 2019
Navázali jsme spolupráci s Mateřskou školkou Dobrovského.  Děti nacvičily zimní písničky, a přišly nám je společně zazpívat. Zároveň našim obyvatelům předaly krásné namalované obrázky a společenskou hru, na kterou přispěli rodiče dětí. Za vše moc děkujeme a budeme se těšit na další setkání. 
Celý článek
Přednáška o vesmíru
22. 01. 2019
Využili jsme nabídky pana Zbyňka Navrátila, který si připravil cyklus  přednášek s tématem vesmír. Ve svém prvním vyprávění se zaměřil na naši planetu Zemi, její vznik  a souvislost s okolními planetami. Přednáška byla moc zajímavá,  a my se budeme těšit na další setkání. 
Celý článek
Zpívání koled se ZŠ Lerchova
19. 12. 2018
Děti ze Cyrilomedodějské církevní základní školy si společně s námi přišli v doprovodu harmoniky, flétny, housliček zazpívat vánoční koledy. 
Celý článek
Vánoční dílny - výroba dekorací
18. 12. 2018
Paní Lukasová nám opět potěšila svou návštěvou a nápadem na zajímavou vánoční dekoraci.  Společnými silami si mohly naše obyvatelky vánoční stromeček vyzdobit dle vlastní fantazie a vkusu. 
Celý článek
Vánoční vystoupení MŠ Žižkova
14. 12. 2018
V předvánočním čase  nás opět přišli potěšit  děti z mateřské školky Žižkova, které zahrály pohádku "o Pohádkové říši". Zároveň naše obyvatele obdarovaly vlastoručně vyrobenými vánočními přáníčkami. 
Celý článek
 12345678