Aktuality budova Tábor

Vánoční zpívání s Mikulášem
06. 12. 2018
V předvánočním čase jsme si opět společně zazpívali i zatancovali tradičně s panem Helánem, a naladili se tak na blížící se vánoční čas. Úřad městské části a firma Hartmann - Rico jako každoročně přispěli na dárkové balíčky pro klienty domova a úhradu hudební produkce. A protože zrovna chodil Mikuláš, nezapomněl ani na nás. Společně  s čertem a andělem potěšil naše obyvatele. A protože byli všichni celý rok hodní, neminula je  malá odměna. 
Celý článek
Ukončení Univerzity III. věku
29. 11. 2018
Absolventi kurzu "Slavné osobnosti českého filmu", konaného pod záštitou Univerzity III. věku MU  se společně sešli na slavnostním ukončení. Celkem 16-ti absolventům bylo předáno osvědčení, které předávala Ing. Hašková zastupující prorektorku Masarykovy univerzity. Vše proběhlo za hudebního doprovodu žáka ZUŠ Veveří Adama Stehlíka. 
Celý článek
Vánoční pečení
27. 11. 2018
Tradičně jako každý rok i  letos jsme zahájili přípravu na Mikuláškou veselici pečením vánočního cukroví. Peklo se několik druhů, které určitě obyvatele potěší na vánočním stole. Pro všechny to byly příjemně strávené chvilky. 
Celý článek
Přednáška "okolo České republiky"
06. 11. 2018
Dcera naší obyvatelky paní Ing. Krutinová často a ráda cestuje. Na jedné ze svých cest objela hranice České republiky. A o tom přišla našim  obyvatelům vyprávět a ukázat jim i hezké fotografie. Přednáška byla velice zajímavá, a my paní Krutinové děkujeme za čas věnovaný našemu domovu. Budeme se těšit na další setkání. 
Celý článek
Prvorepubliková kavárna
25. 10. 2018
S blížícím se výročí 100. let od vzniku samostatného Československého státu jsme pozvali naše obyvatele do "Prvorepublikové kavárny". Při dobré kávě a koláčcích upečených dle receptů za první republiky jsme poseděli u dokumentu o vile Tugenhat. 
Celý článek
Jablíčkový dýchánek
16. 10. 2018
Na jedno podzimní odpoledne jsme si pro naše obyvatele připravili "Jablíčkový dýchánek". Poseděli jsme a popovídali  si odkud k nám jablka přišla, jaké máme odrůdy, čím je nám prospěšné a jiné zajímavosti. A v neposlední řadě měli všichni zúčastnění možnost zahřát se Horkým jablkem, k tomu si dát jablko v županu, zajíst to jablkovým závinem a jinými dobrotami.            
Celý článek
Zahájení běhu Univerzity III. věku
04. 10. 2018
V říjnu pan ředidel zahájel další kurz  Univerzity III. věku  Masarykovi univerzity.  Tentokrát na téma "Slavné osobnosti českého filmu".  Kurz se skládá  ze 6 setkání. Každé setkání bude  zaměřeno vždy na nějakou konkrétní osobnost. Úvodní hodina byla o hvězdě českého filmu Jindřichu Plachtovi. 
Celý článek
Návštěva Rezekvítku - téma papír
25. 09. 2018
V rámci cyklu  "Řemesla v běhu času" k nám opět zavítali pracovnice z neziskové organizace Rezekvítek, které nás seznámili s vznikem, historií a zpracovnáním papíru. Zpestřením pro účastníky byla možnost ozdobení vlastní papírové obálky. 
Celý článek
Výlet na Jižanský dvorek
12. 09. 2018
Září nás potěšilo ještě krásným počasím, tak jsme se jednou odpoledne vypravili společně  i s obyvateli z budovy Vychodilova na vyjížďku na Jižanský dvorek, který sídlí v Brně v Komárově. Nakonec jsme se občerstvili v blízké restauraci. 
Celý článek
Loučení s létem
06. 09. 2018
Začátkem září jsme se opět rozloučili s létem, které letos bylo opravdu letní a horké. K tanci i poslechu nám zazpívali a celým odpolednem provedli manželé Procházkovi, kteří tentokrát přijeli s pořadem Vzpomínky na 60. léta. Opět měli pro naše obyvatele připravenou malou tombolu. 
Celý článek
Zpívání s kytarou
23. 08. 2018
Jedno horké letní odpoledne jsme poseděli ve společenské mísnosti při kytaře a zpěvu. Obyvatelům jsme kromě muziky udělali radost drobným občerstvení.
Celý článek
Muzikodrama - lidové písně
07. 08. 2018
Náš domov navštívila sl. Růžena Koudelková, studentka Hudební vědy Mararykovy univerzity v Brně, která přišla se zajímavým projektem  - společně s obyvateli převyprávěla lidovou píseń  "Čerešničky, čerešničky"  formou dramatizace. Dokázala zúčastněné obyvatele vtáhnout do děje, a zapojit  je  při rozpracování písně. Určitě se budeme těšit na nějaké další setkání. 
Celý článek
 1234567