Aktuality

Jablka v županu
01. 10. 2019
Říjnové odpoledne se nabízí k přípravě podzimních dobrot. Tentokrát jsem si společnými silami vyrobili sladká jablíčka v županu. Každý přiložil ruku k dílu, někdo loupal, někdo krájel, někdo připravil těsto a někdo se postavil k plotně. Téměř zapomenutá dobrůtka všem moc chutnala. 
Celý článek
Trénink paměti
24. 09. 2019
Naši klienti mají v oblibě pravidelná paměťová cvičení. Příjemným zpestřením je zapojení různých paměťových pomůcek, jednou z nich je originální hra "Jak to tenkrát bylo", kterou naši senioři dostali od dětí z MŠ Gabriely Preissové jako vánoční dárek. Hra nabízí nepřeberné množství tipů ke vzpomínání na staré časy, kde si každý najde své blízké téma, o kterém si pak může s ostatními povídat. 
Celý článek
Loučení s létem
19. 09. 2019
Ani jsme se nenadáli a loučíme se s létem. Nostalgickou náladu z končících teplých dnů, které jsou již zřejmě za námi, nám přišli pozvednout manželé Ševčíkovi s našimi oblíbenými písničkami. Pochutnali jsme si na výborných kuřecích řízečcích, výborném burčáku a zazpívali jsme si známé melodie. Vkročili jsme rovnou do podzimu. A komu by se stýskalo po létě, už se může těšit na to příští !
Celý článek
Tanec se psem
10. 09. 2019
V září nás navštívila Kateřina Skopalová se svými dvěma pejsky belgickým ovčákem (Malinois) Atlasem a  borderkou Drag. Potěšili nás svou přítomností a předvedli nám zajímavou psí sportovní disiplínu "Dogdancing". 
 
Celý článek
Opékání buřtů
04. 09. 2019
Léto ještě nekončí, setkali jsme se tedy jedno slunečné odpoledne na zahradě domova při opékání špekáčků. Společně jsme si zazpívali naše oblíbené písně a přivítali jsme tak zvesela měsíc září. 
Celý článek
Morava Cup 2019
22. 08. 2019
Naši senioři přijeli do Domova pro seniory Burešov poměřit své síly se seniory z celé Moravy ve hře pétanque. Turnaje, který pořádal Zlínský kraj ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR, se zúčastnilo celkem 12 družstev. Naši senioři vedli na celé čáře, ze všech družstev dosáhli nejlepších výsledků a umístili se opět na úžasném prvním místě ! Cenu za nejstaršího účastníka získal pan Jiří Šíma, za nejstarší účastnici paní Věra Šímová. Naše družstvo bylo rovněž, co do sečtených let jednotlivých hráčů, nejstarší. Vítězům srdečně děkujeme za skvělou reprezentaci domova a přejeme udržení dobré kondice pro dosahování dalších sportovních úspěchů ! 
Celý článek
Opékání špekáčků s hudebním doprovodem
07. 08. 2019
Letní odpoledne je jako stvořené k posezení na čerstvém vzduchu při oblíbených lidových písních. Přestože bylo dosti horko, s chutí jsme si společně připravili výborné špekáčky nad ohněm v krbu. 
Celý článek
Finále krajského turnaje v pétanque
24. 07. 2019
Jak jinak než se zlatou medajlí odjížděli naši senioři z finále krajského turnaje v pétanque. Soutěžícím gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci domova ! 
Celý článek
"Dobroden" s ADROU
18. 07. 2019
Ve spolupráci s organizací ADRA nás navštívila skupina dobrovolníků. "Dobroden" strávili s našimi klienty při vycházce do blízkého okolí. 
Celý článek
Návštěva Technického muzea
10. 07. 2019
Ve spolupráci s organizací Rezekvítek naši klienti navštívili Technické muzeum. Prohlídka zajímavých exponátů všechny nadchla. 
Celý článek
Setkání s dětmi z MŠ Gabriely
25. 06. 2019
Naši klienti se opět při společných hrách setkali s dětmi z MŠ Gabriely Preisové.  
Celý článek
Přednáška o Nepálu
21. 06. 2019
Páteční odpoledne bylo věnováno přednášce o vzdáleném Nepálu. 
Celý článek