Aktuality

Návštěva Ježíškových vnoučat
05. 10. 2018
Navštívili nás mladí manželé, kteří byli v loňském roce zapojeni do projektu "Ježíškova vnoučata" a plnili přání našemu obyvateli. Přišli nás potěšit i se svým pejskem a pro všechny klienty přinesli vlastnoručně upečené máslové sušenky. 
Celý článek
Písničky naší babičky - vystoupení Zdeňka Černohouze
01. 10. 2018
První říjnový den nás se svým pásmem písní "Písničky naší babičky" navštívil soubor Zdeňka Černohouze. Klienti domova si mohli poslechnout a zazpívat spolu s účinkujícími písničky známých autorů jako například Fanoše Mikuleckého, Karla Hašlera, Františka Kmocha a dalších s doprovodem harmoniky a kytary. 
Celý článek
Rozloučení s létem
25. 09. 2018
Loučení s létem tentokrát vzhledem ke chladnějšímu počasí proběhlo v jídelně domova. Zamávat létu za námi přišli i zástupci ÚMČ Brno - Žabovřesky starosta Ing. Pavel Tyralík, 2. místostarosta Bc. Igor Fučík, MBA a náměstek hejtmana Mgr. Marek Šlapal. Za hudebního doprovodu manželů Ševčíkových si naši klienti mohli zazpívat a zatančit a rozloučit se tak s letošním horkým létem. Jako příjemné občerstvení se podávaly výtečné karbenátky a burčák. 
Celý článek
Rezekvítek na téma "papír"
24. 09. 2018
Už tradičně k nám zavítali členové neziskové organizace Rezekvítek. Tentokrát jsme se v cyklu "Řemesla v běhu času" seznámili se vznikem a historií výroby papíru, jeho zpracováním a se současným papírenským průmyslem. Jako příjemné zpestření byla možnost ozdobit si vlastní papírovou obálku. 
Celý článek
Propojení generací s koníkem Emilem
20. 09. 2018
V rámci projektu "Propojení generací" nás opět navštívily děti z MŠ Gabriely Preissové. Společně s našimi klienty pak přivítali terapeutického koníka Emila z plemene Falabella a zkušenou hipoterapeutku Veroniku. Počasí nám přálo a mohli jsme si tak příjemné slunečné dopoledne užít na zahradě domova. Setkání a navázání blízkého kontaktu s koníkem bylo pro všechny velkým zážitkem.  
Celý článek
Pěvecké vystoupení Cyrilometodějské církevní základní školy Brno
19. 09. 2018
S repertoárem náboženských písní nás navštívily děti z Cyrilometodějské církevní základní školy na ulici Lerchova v Brně. Zazpívaly nám za doprovodu kytar, klavíru a cajunu. 
Celý článek
Pěvecké vystoupení Jana Fojta a Pavly Chalupové
17. 09. 2018
Se svým pěveckým vystoupením nás přišli potěšit studenti profesorky Mgr. Sylvie Kodetové - Jan Fojt a Pavla Chalupová. Klienti domova si mohli poslechnout známé skladby a písně z muzikálů za klavírního doprovodu. 
Celý článek
Výlet na Jižanský dvorek
12. 09. 2018
Jedno zářijové slunečné odpoledne jsme si udělali výlet do malé městské ZOO Jižanský dvorek v Dolních Heršpicích. Klienti  si mohli prohlédnout různé druhy domácích zvířat, nakrmit je a na závěr se občerstvit v nedalekém stánku. 
Celý článek
Koncert Fagotti Brunenses
06. 09. 2018

V prvním zářijovém týdnu se uskutečnilo vystoupení kvarteta brněnských fagotistů. Naši klienti si mohli poslechnout zajímavé vyprávění a netradiční podání skladeb tohoto komorního souboru.
Celý článek
Božský kopeček
14. 08. 2018
Srpnové úterní odpoledne proběhlo ve znamení zmrzlinových radovánek. Klienti domova mohli ochutnat z několika druhů zmrzlin a zároveň posedět a zazpívat si při hudbě svých oblíbených hudebníků. 
Celý článek
Hudební odpoledne
18. 07. 2018
Opět k nám se svým bohatým repertoárem zavítali oblíbení hudebníci. Veselé odpoledne plné písniček doprovázeli na housle a harmoniku. 
Celý článek
Turnaj v pétanque na Věstonické
10. 07. 2018
Od Domova pro seniory Věstonická jsme přijali pozvání na krajský turnaj v pétanque. Parta nadšenců z řad našich klientů tak jela zabojovat a hájit čest našemu domovu. Nakonec vybojovali krásné 3. místo, za které jim patří velké poděkování. 
Celý článek