Aktuality

Cesta za pokladem s dětmi z MŠ Gabriely Preissové
05. 06. 2019
U příležitosti Mezinárodního dne dětí nás navštívily děti z MŠ Gabriely Preissové. Na zahradě domova na ně čekali naši senioři a stanoviště s připravenými úkoly. Dětem se při jejich plnění podařilo najít tajemný poklad a zároveň potěšit naše seniory svou přítomností. 
Celý článek
Věstonický pětiboj 2019
23. 05. 2019
Po roce jsme se opět zúčastnili tradičního pětiboje v Domově pro seniory Věstonická v Brně. 
Gratulujeme a děkujeme našim klientům za skvělou reprezentaci domova a za nádherné první místo ! 
 
Celý článek
Propojení generací s MŠ Gabriely Preissové "z pohádky do pohádky"
22. 05. 2019
Další dopolední setkání s dětmi z MŠ Gabriely Preissové bylo tentokrát na téma Z pohádky do pohádky. 
Celý článek
Přehlídka klobouků a módy
14. 05. 2019
Ve spolupráci s formou Dantes, která v roce 2007 založila Kloboukový klub, jsme se mohli vrátit zpět v čase. Při módní přehlídce klobouků a šatů jsme se seznámili s trendy v kloboukové módě od období první republiky do 2. světové války. Připomněli jsme si s jakou noblesou a elegancí dámy tehdejší doby dokázaly klobouky, ale i šaty nosit. 
Celý článek
Koncert duchovní hudby
06. 05. 2019
Organizace ADRA nám zprostředkovala koncert duchovní hudby. Známé písně nám zahráli a zazpívali absolventi hudební akademie. Vystoupení ukončili modlitbou. 
Celý článek
Ukončení "Jedeme v tom společně 2019"
30. 04. 2019

Letos jsme se již po čtvrté zúčastnili celorepublikového projektu Jedeme v tom společně. Tentokrát jsme zamířili na Jadran do Splitu, trasa měřila 2.000 km. Vyrazili jsme 1. března a do cíle jsme dorazili desátí, což je při zapojení klientů ze 48 domovů, skvělý výsledek. Všem zúčastněným sportovcům děkujeme za reprezentaci domova a úžasné desáté místo.

Celý článek
Čarodějnice
29. 04. 2019
Letos nám sice počasí nepřálo, ale i tak jsme si užili čarodějnické posezení při hudební produkci Ing. Leo Bartončíka. Občerstvili jsme se vynikajícími buřty na pivě a lahodným vínem. 
Celý článek
Zdravověda se studenty SZŠ EA Brno
24. 04. 2019
Ve středu dopoledne nás navštívili studenti zdravotnické školy se svým projektem  "Nestůjte a pomozte". Seznámili naše seniory s tím, jak reagovat v krizových situacích, a jak se nebát se pomoci. Připomněli si také časté potíže seniorů s krevním tlakem a s pády ,a s možnostmi jejich prevence. Představili moderní technologie pro první pomoc. Přestože klienti domova pro seniory mají vždy zajištěnu nepřetržitou profesionální péči, téma je velmi zaujalo a živě se zajímali o přednášená témata. 
Celý článek
Propojení generací s MŠ Gabriely Preissové na téma "velikonoce"
17. 04. 2019
Při dalším pravidelném setkání v rámci "Propojení generací" se naši senioři společně s dětmi věnovali velikonočnímu tvoření. Pryč je počáteční ostych dětí při prvních schůzkách a obavy seniorů, zda budou dětem v komunikaci stačit. Společně si nyní užívají příjemné chvíle a těší se na další společná setkání při nejrůznějších aktivitách. 
Celý článek
Velikonoční posezení s cimbálovou hudbou Dúbravěnka
16. 04. 2019
Svátky jara jsme přivítali zvesela při cimbálové muzice Dúbravěnka. Poseděli jsme při vínečku a občerstvili se výbornými plněnými vajíčky. Společně jsme si s hudebníky zazpívali na lidovou notečku. 
Celý článek
Nepečený jablečný dort
02. 04. 2019
Společnými silami jsme si připravili nepečený jablečný dort. I když nenáročný na přípravu, tak velmi lahodný moučník, všem moc chutnal. 
Celý článek
Promítání fotek z cest po Vietnamu
26. 03. 2019
Sešli jsme se opět po čase s panem ředitelem, abychom se při promítání fotek a zajímavém povídání přenesli do Vietnamu - velmi pestré, kulturně odlišné a lákavé země. 
Celý článek