Aktuality

Propojení generací s MŠ Gabriely Preissové na téma "Perníčky "
04. 12. 2019
Naše tradiční setkání s dětmi v rámci Propojení generací bylo tentokrát laděno ve vánočním duchu. Děti se společně s našimi klienty věnovali zdobení již upečených perníčků a výrobě vánočních předmětů. Mezi oběma generacemi již dávno padla mezigenerační bariéra a společná setkání jsou pro obě generace velmi přínosná a obohacující. 
Celý článek
Přednáška na téma "Pozitivní myšlení "
02. 12. 2019
I naši klienti se rádi vzdělávají a dozvídají zajímavé informace a rady, které jim mohu přispěk k tělesné i psychické rovnováze. Přednášku o pozitivním myšlení si pro naše klienty připravil pan Veselý.
Celý článek
Balónkování
27. 11. 2019
Opět nás po čase navštívili studenti s hravými balónky, se kterými se dá zažít spousta legrace, procvičit ruce a přinést si domů památku na příjemně a zábavně strávené dopoledne společně s dětmi z MŠ Gabriely Preissové. 
Celý článek
Topinky a křížaly
12. 11. 2019
Při společném kulinaření jsme si tentokrát připravili oblíbené topinky a křížaly z jablek. 
Celý článek
Přednáška pana Tyralíka
06. 11. 2019
Se zajímavou přednáškou potěšil svoje spoluobyvatele v domově pan Milan Tyralík. Klienti, kteří se rádi dozvídají nové informace se sešli k poslechu přednášky v Centru denních aktivit. 
Celý článek
Oslava 25. výročí domova
30. 10. 2019
U příležitosti 25. výročí domova pro seniory v budově Vychodilova byla jsme uspořádali velkou slavnost s pestrým programem, vzácnými hosty a bohatým chutným občerstvením. Pod vedením doc. Mgr. Šárky Králové, která zároveň doprovázela na klávesy, vystoupili Tadeáš Honza se zpěvem a Pavlína Jelínková při hře na violoncello. Navštívili nás zástupci města Brna a zástupci ÚMČ Brno - Žabovřesky, ředitelé sociálních příspěvkových organizací a další spřátelení hosté. Příjemným zpestřením byla výstava uměleckých fotografií zpěvačky Evy Pilarové. 
Celý článek
Topinky
15. 10. 2019
Při našem oblíbeném vaření jsme si tentokrát společně připravili výborné voňavé topinky. 
Celý článek
Harmonikář
14. 10. 2019
Opět jsme strávili příjemné odpoledne a zazpívali si oblíbené písničky za doprovodu harmoniky. 
Celý článek
Jablka v županu
01. 10. 2019
Říjnové odpoledne se nabízí k přípravě podzimních dobrot. Tentokrát jsem si společnými silami vyrobili sladká jablíčka v županu. Každý přiložil ruku k dílu, někdo loupal, někdo krájel, někdo připravil těsto a někdo se postavil k plotně. Téměř zapomenutá dobrůtka všem moc chutnala. 
Celý článek
Trénink paměti
24. 09. 2019
Naši klienti mají v oblibě pravidelná paměťová cvičení. Příjemným zpestřením je zapojení různých paměťových pomůcek, jednou z nich je originální hra "Jak to tenkrát bylo", kterou naši senioři dostali od dětí z MŠ Gabriely Preissové jako vánoční dárek. Hra nabízí nepřeberné množství tipů ke vzpomínání na staré časy, kde si každý najde své blízké téma, o kterém si pak může s ostatními povídat. 
Celý článek
Loučení s létem
19. 09. 2019
Ani jsme se nenadáli a loučíme se s létem. Nostalgickou náladu z končících teplých dnů, které jsou již zřejmě za námi, nám přišli pozvednout manželé Ševčíkovi s našimi oblíbenými písničkami. Pochutnali jsme si na výborných kuřecích řízečcích, výborném burčáku a zazpívali jsme si známé melodie. Vkročili jsme rovnou do podzimu. A komu by se stýskalo po létě, už se může těšit na to příští !
Celý článek
Tanec se psem
10. 09. 2019
V září nás navštívila Kateřina Skopalová se svými dvěma pejsky belgickým ovčákem (Malinois) Atlasem a  borderkou Drag. Potěšili nás svou přítomností a předvedli nám zajímavou psí sportovní disiplínu "Dogdancing". 
 
Celý článek