Aktuality

Předsilvestrovské posezení s harmonikou
30. 12. 2019
Předposlední den v roce nás přišel potěšit pan harmonikář, abychom si mohli poslechnout i zazpívat naše oblíbené lidové písničky. Sváteční pohoštění a veselá uvolněná atmosféra byla příjemnou tečkou za bohatým společenským vyžitím v roce 2019. Těšíme se na další rok a na kulturní akce, které nás čekají  ! 

 
Celý článek
Předání vánočního dárku od dětí MŠ Gabriely Preissové
20. 12. 2019
Děti z Mateřské školy Gabriely Preissové, se kterými se naši senioři pravidelně setkávají v rámci projektu propojení generací, zavítaly na krátkou náštěvu s vánočním dárkem a s přáním příjemného prožití vánočních svátků. 
Celý článek
Výroba dekorací s Ježíškovými vnoučaty
20. 12. 2019
Poslední pátek před vánoci nás navštívila Ježíškova vnoučata z předchozích let. Společné posezení a povídání se prolínalo s vůní vánočního cukroví a s tóny svátečních melodií. Kdo chtěl mohl si vyrobit jednoduchou vánoční dekoraci pro radost. 
Celý článek
Vánoční pečení
20. 12. 2019
Adventní období jsme příjemně strávili nejen při zajímavých vystoupeních a koncertech, ale také při přípravě tradičního vánočního cukroví. To vlastnoručně vyrobené chutná dvojnásob ! 
Celý článek
Vánoční koncert Československého komorního dua
18. 12. 2019
Velký vánoční koncert si pro nás připravilo Československé komorní duo. Při nádherných klasických i vánočních melodiích nás obklopila sváteční atmosféra, i když za okny to spíše vypadalo na blížící se jaro. Zaměstnanci domova připravili na občerstvení skvělé kanapky. Vánoční balíčky, kterými byli již tradičně naši klienti obdarováni, byly hrazeny z dotace Statutárního města Brna a ÚMČ Brno - Žabovřesky. Děkujeme za nadílku ! 
Celý článek
Koncert pana Fojta
16. 12. 2019
Odpolední vánoční koncert pana Fojta nás svou sváteční atmosférou opět o krok posunul k blížícím se vánočním svátkům. 
Celý článek
Návštěva dětí z Mateřské školy Beruška
13. 12. 2019
Tolik obávaný pátek třináctého nás přišli rozveselit děti z mateřské školy Beruška na ulici Plovdivská svým veselým vystoupením v mikulášském duchu. Přinesli nám tak radost a štěstí, které v adventním čase plném rozjímání tolik potřebujeme. 
Celý článek
Předání dárečků dětí ze ZŠ Sirotkova
13. 12. 2019
Děti ze Základní školy Sirotkova nám přišli popřát pěkné svátky a hodně zdraví v novém roce a obdarovali naše seniory vlastnoručně vyrobenými dárečky.
Celý článek
Rezekvítek na téma "voda"
11. 12. 2019
Rezekvítek si pro nás tentokrát připravil vzdělávací projekt na téma "voda". 
Zajímavé téma všechny zúčastněné velmi zaujalo. 
Celý článek
Lesní školka Lištička
10. 12. 2019
V předvánočním čase nás přišla navštívit i lesní mateřská školka Lištička. Děti pod vedením paní učitelky vystoupili se svým vánočním programem a společně s našimi seniory pak strávili příjemné chvíle při výrobě jednoduchých vánočních ozdob z papíru. 
Celý článek
Přednáška "Pohybem a zdravou stravou proti stárnutí"
09. 12. 2019
Mimořádně zajímavá byla přednáška MUDr. Doliny a jeho kolegů zaměřená na prevenci stárnutí pohybem a zdravou stravou. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého. Zároveň jsme si mohli prakticky vyzkoušet jednoduché cviky, které mohou naši senioři zařadit do svého každodenního programu, pokud jim zdraví dovolí aktivně pracovat na udržení své kondice. 
Celý článek
Vánoční kocert souboru REGINA
08. 12. 2019
Druhou adventní neděli nám přišel zpříjemnit pěvecký soubor REGINA. 
Celý článek