Aktuality

Přednáška o vesmíru
29. 01. 2019
První z cyklu přednášek pana Zbyňka Navrátila o vesmíru byla zaměřena na naši planetu Zemi. 
Celý článek
Hraní společenských her
24. 01. 2019
Jedno příjemné lednové odpoledne jsme strávili při hraní společenských her. 
Celý článek
Propojení generací - práce s hlínou
23. 01. 2019
Již tradiční setkání s dětmi z MŠ Gabriely Preissové v projektu Propojení generací přineslo společné chvíle při tvoření z hlíny. Děti i naši senioři si vyrobili hliněné květináčky, které po vypálení poslouží při dalším předjarním setkání         k zasazení semínek. 
Celý článek
Topinky
17. 01. 2019
Ve čtvrtek se klienti domova sešli při společné přípravě oblíbených dobrot - tentokrát smažených topinek. 
Celý článek
Zahájení křížovkářské soutěže
15. 01. 2019
V polovině ledna byla zahájena již tradiční křížovkářská soutěž, která probíhá vždy v rámci našeho domova a rádi se do ní zapojují i klienti, kteří běžně nedocházejí na společné volnočasové aktivity. 
Celý článek
Štědrý den
24. 12. 2018
Štědrý den byl v našem domově tradičně zahájen mší a vystopupením dětí za doprovodu klavíru a houslí. Odpolední společné posezení při kávě, punči a vánočním cukroví se neslo ve svátečním duchu. Byl to příjemně strávený čas u vánočního stromečku společně se zaměstnanci, kterým patří velký dík za vytvoření pohodové sváteční atmosféry.  
Celý článek
Slavnostní Vánoční koncert
20. 12. 2018
Již tradičně se i letos v našem domově uskutečnil vánoční koncert, na kterém tentokrát vystoupilo Československé komorní duo. Našim klientům přišli popřát klidné svátky i zástupci ÚMČ Brno - Žabovřesky, starostka Mgr. Lucie Pokorná a 1. místostarosta Mgr. Filip Leder. Úřad městské části a firma Hartmann - Rico jako každoročně přispěli na dárkové balíčky a hudební produkce pro klienty domova. Vánoční atmosféru podtrhla vůně vánočního cukroví a svařeného vína. 
Celý článek
Předvánoční setkání s dětmi z lesní školky Lištička
19. 12. 2018
Děti z lesní školy Lištička nás navštívili se svým vánočním vystoupením. Po vystoupení si společně s našimi klienty složili z papíru jednoduché vánoční andělíčky. 
Celý článek
Loňská Ježíškova vnoučata podruhé
18. 12. 2018
Už podruhé nás navštívila Ježíškova vnoučata, která plnila přání našim klientům v loňském roce. Spojila se s dalšími štědrými dárci a společně obdarovali naše klienty vánočním cukrovím a dárkovými balíčky se sladkostmi, které budou vítaným pohoštěním při našich pátečních kavárnách. 
Celý článek
Návštěva dětí z MŠ Gabriely Preissové a předání vánočního dárku
18. 12. 2018
Před vánočními svátky nás navštívila spřátelená mateřksá školka Gabriely Preissové s vánočním přáním a dárkem pro klienty domova. 
Celý článek
Těšíme se na vánoce
17. 12. 2018
V předvánočním období je v našem domově vždy bohatý kulturní program a klienti domova se mohou také sami aktivně zapojit do vánočních příprav. Společné pečení cukroví, které slouží jako občerstvení při adventních posezeních, výroba vánočních dekorací pro výzdobu pokojů a pro vánoční výstavku, návštěva vánočních trhů v centru města, to vše příjemně naplňuje adventní čas. 
Celý článek
Vystoupení Mateřské školy Beruška
12. 12. 2018
S vánočním pásmem nás navštívili děti z MŠ Beruška na ulici Plovdivská. Po krásném vystoupení si s našimi klienty předali drobné vánoční dárečky. 
Celý článek