Aktuality

Oslava MDŽ
08. 03. 2019
8. března jsme v rámci páteční kavárničky oslavili Mezinárodní den žen. Ženy byly obdarovány rozkvetlými narcisy i vystoupením oblíbeného harmonikáře. K dobré kávě pak nechyběla lahodná zmrzlina. 
Celý článek
Jedeme v tom společně 2019
01. 03. 2019
První březnový den jsme se jako každoročně zapojili do soutěže Jedeme v tom společně. Trasa čtvrtého ročníku měří 2 000 kilometrů a vede z Vrbna pod Pradědem do Splitu. 
Celý článek
Vyhodnocení křížovkářské soutěže
28. 02. 2019
Po několikatýdenním luštění jsme se společně sešli, abychom ocenili nejlepší luštitele. 
Celý článek
Zabíjačkové posezení
27. 02. 2019
Únor je jak stvořený k ochutnávce zabíjačkových dobrot. Odpolední posezení s vybranými lahůdkami a proložené společným zpěvem bylo příjemným zpestřením všedního dne. 
Celý článek
Propojení generací - předjarní setkání
20. 02. 2019
Opět se naši klienti setkali v rámci Propojení generací s dětmi z mateřské školky Gabriely Preissové. Tentokrát se věnovali společnému sázení semínek dýně a rajčat. Ve druhé části setkání vyráběli květiny z barevných PET lahví. 
Celý článek
Předání daru od Ježíškových vnoučat panu Jiřímu Adamovi
20. 02. 2019
Středeční dopoledne bylo pro našeho klienta pana Adama významným dnem, kdy se mu splnilo velké přání. Za přítomnosti zástupců týmu Ježíškových vnoučat z Českého rozhlasu převzal vozík, na který se mu složili dárci na portálu Slevomat. Vozík umožní panu Adamovi být samostatný v přemísťování po budově i vyrazit s doprovodem na vyjížďku dále od domova. Obdarovaný pan Adam má z elektrického vozíku, který přispěje velkou měrou ke zlepšení jeho mobility, velkou radost. S nadšením si osvojil jeho ovládání a zvládne si dojet, kam chce a potřebuje. 
Děkujeme tímto Ježíškovým vnoučatům za fantastický dar pro našeho klienta a za smysluplný projekt, který pomáhá plnit malá i velká přání. 
Celý článek
Masopustní bál
19. 02. 2019
Ve druhé polovině února se u nás v domově konal masopustní bál. Klienti se za hudebního doprovodu manželů Ševčíkových dobře bavili, zazpívali si známé písně, zatančili si a také si pochutnali na bohatém občerstvení. Mezi lahůdkami byly sýrové rolády, hraběnčiny řezy a jako nápoj se podával džus s griotkou. Nechyběla tradiční tombola. O první cenu, kterou byl čokoládový dort, se výherkyně podělila s ostatními obyvateli domova. 
Celý článek
Bramboráky
12. 02. 2019
Naši klienti se velmi rádi zapojují do činností, které dříve běžně vykonávali. Takovými činnostmi je například vaření, pečení a smažení. Příprava pokrmů je u klientů velmi oblíbená, oživí si tak své dřívější dovednosti a mohou si sdělit své zkušenosti s přípravou jídel. Tentokrát si společně usmažili voňavé bramboráčky. 
Celý článek
Přednáška o vesmíru
29. 01. 2019
První z cyklu přednášek pana Zbyňka Navrátila o vesmíru byla zaměřena na naši planetu Zemi. 
Celý článek
Hraní společenských her
24. 01. 2019
Jedno příjemné lednové odpoledne jsme strávili při hraní společenských her. 
Celý článek
Propojení generací - práce s hlínou
23. 01. 2019
Již tradiční setkání s dětmi z MŠ Gabriely Preissové v projektu Propojení generací přineslo společné chvíle při tvoření z hlíny. Děti i naši senioři si vyrobili hliněné květináčky, které po vypálení poslouží při dalším předjarním setkání         k zasazení semínek. 
Celý článek
Topinky
17. 01. 2019
Ve čtvrtek se klienti domova sešli při společné přípravě oblíbených dobrot - tentokrát smažených topinek. 
Celý článek