Odloučené pracoviště Tábor

Charakteristika zařízení

Domov pro seniory Tábor má výhodnou polohu blízko středu města, s přímým spojením do centra. Budova je průběžně rekonstruovaná, patří k ní menší zahrada s nově zbudovaným altánkem a lavičkami, které mohou obyvatelé využívat k odpočinku. Domov má kapacitu 62 lůžek, z toho je 60 pokojů jednolůžkových a jeden pokoj dvoulůžkový určený především k využití pro manželský pár.
 
Budova je čtyřpatrová, rohová, situovaná do ulice i do zahrady. Obě křídla v přízemí spojuje menší hala, kde se nachází výtah a schodiště propojující jednotlivá podlaží. V přízemí budovy je pro obyvatele domova jídelna, místnost pro kadeřnické i pedikérské služby a pracoviště personálu.
 
V domově jsou klientům k dispozici nově zrekonstruované společenské místnosti s internetovým koutkem a televizí. Prostory slouží pro scházení se klientů k odpočinku, ergoterapii i různým výtvarným činnostem. K rehabilitaci klientů se využívá tělocvična a pro kulturní či společenské akce pořádané domovem prostory jídelny.

Pokoje

Pokoje jsou vybaveny nábytkem domova (stůl, židle, šatní skříň, prádelník se zásuvkami, křeslo, polohovací lůžko, menší kuchyňská linka, umyvadlo), některé mají balkon.

Část pokojů je po rekonstrukci vybavená novým nábytkem a elektrickými pečovatelskými lůžky. Některé pokoje mají vlastní WC s koupelnou, pro ostatní pokoje jsou společná WC i bezbariérové koupelny na chodbě. Výměra obytných místností se pohybuje v rozmezí 15 – 29 m2. V pokojích je k dispozici telefonní připojení. 

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Adresa

Domov pro seniory Vychodilova
příspěvková organizace
Tábor 2298/22 
616 00 Brno - Žabovřesky
Vedoucí střediska Tábor:
Mgr. Jana Kopecká
Telefon: 725 977 527
E-mail: tabor@vyc.brno.cz