Budova Tábor 22


Budova Tábor 22

Domov pro seniory Tábor má výhodnou polohu blízko středu města, v městské části Žabovřesky. Domov má kapacitu 60 jednolůžkových pokojů s průměrnou výměrou 18 m2 a jeden dvoulůžkový o výměře 30 m2.  16 pokojů má vlastní koupelnu s WC. Obyvatelům ostatních pokojů je k dispozici společná koupelna a WC na přilehlé chodbě.  Některé pokoje mají předsíňku s kuchyňskou linkou nebo balkon s výhledem do ulice Pod Kaštany. Všechny pokoje jsou moderně vybaveny praktickým nábytkem, elektrickým polohovacím lůžkem a dalším vybavením nutným k zajištění potřebné péče. V každém pokoji je k dispozici internetové připojení.  DS Tábor disponuje vlastní prádelnou pro praní osobního a ložního prádla uživatelů služby a výdejnou stravy, která se dováží z budovy Vychodilova.
 

Společně užívané prostory

Budova je pětipatrová, rohová, situovaná do ulice i do zahrady. Obě křídla v přízemí spojuje menší hala, kde se nachází výtah a schodiště propojující jednotlivá podlaží. Domov je kompletně opraven a nově vybaven. Všechny prostory pro klienty mají bezbariérový přístup, chodby v jednotlivých poschodích jsou barevně odlišeny.
V přízemí jsou umístěny kanceláře personálu, výdejna stravy, jídelna a rehabilitace. V prvním patře se nachází společenská místnost vybavená kuchyňskou linkou, velkoplošnou televizí a počítačem. Ve všech patrech jsou menší denní místnosti určené pro setkávání obyvatel navzájem, případně s rodinami, jedna je upravena jako tělocvična a další lze využít jako kadeřnictví. Ve vnitrobloku domova se nachází menší klidná zahrada s altánem, lavičkami, jezírkem a procházkovou trasou.


VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Adresa

Domov pro seniory Vychodilova
příspěvková organizace
Tábor 2298/22 
616 00 Brno - Žabovřesky
Vedoucí střediska Tábor:
Monika Bauerová
Telefon: +420 549 255 751
Telefon: +420 725 060 015
E-mail: usestraT@vyc.brno.cz