Aktuality

ZÁKAZ NÁVŠTĚV
16. 02. 2018

Upozornění – zákaz  návštěv 

 

V návaznosti na nepříznivý vývoj onemocnění chřipkou na území Jihomoravského kraje a dle doporučení Krajské hygienické stanice JmK Brno

 

 vyhlašuji zákaz návštěv v DS Vychodilova a DS Tábor.

 

Zákaz  platí od 16. 2. 2018 do odvolání!

 

 

                                                                                                                                                                 PhDr. Petr Němec, CSc.
      V Brně dne  16. 2. 2018                                                                                                                          ředitel domova
Celý článek
Co ví věda o dlouhověkosti
16. 01. 2018
Klienti si poslechli velmi zajímavou přednášku na téma „Co ví věda o dlouhověkosti“. Dané téma bylo pro klienty velmi přínosné a v závěru dostali prostor pro zodpovězení otázek. 
Celý článek
Slavnostní Vánoční koncert
19. 12. 2017
V úterý se v našem domově uskutečnil již tradiční Vánoční koncert, na kterém vystoupili studenti Konzervatoře Brno pod vedením MgA. Hany Škarkové. O doprovod se postaral prof. Mgr. Zdeněk Brož a prof Mgr. Helena Fialová. Tradičně přšli pozdravit naše klienty zastupci MČ Žabovřesky, starosta Ing. Pavel Tyralík, místostarosta Mgr. Filip Leder, místostarosta Bc. Igor Fučík. Celým večerem se nesla příjemná vánoční atmosféra podtržená vůní perníku a punčem. Společně jsme si zazpívali známé koledy. Na závěr klienti obdrželi dárkové balíčky financované z dotace statutárního města Brna, MČ - Žabovřesky a sponzorského daru firmy HARTMANN - RICO.
 
Celý článek
Rezekvítek zelenina
18. 12. 2017
Organizace Rezekvítek se s námi v letošním roce rozloučila posledním tématem, které tentokrát bylo zaměřeno na zeleninu. Klienti se dozvěděli cenné informace a rady o použití naší i cizokrajné zeleniny.  V závěru měli možnost ochutnat různé pomazánky, saláty a nápoje z těchto plodin.
Celý článek
Mikulášské dopoledne
06. 12. 2017
Adventní čas našim klientům zpestřila skupina amatérských hudebníků, která svým programem nejen navodila atmosféru blížících se Vánoc, ale také v Mikulášském převlečení rozdala nadílku.
Celý článek
Ochutnávka klobás
28. 11. 2017
​Dnes jsme se sešli v jídelně domova, kde jsme ochutnali různé druhy klobás a pivo. Odpoledne nám zpříjemnilo hudební vystoupení skupiny Prima banda. Klienti si zazpívali a někteří i zatančili.
Celý článek
Slavnostní ukončení kurzů Univerzity třetího věku
23. 11. 2017
​Ve čtvrtek proběhlo v našem domově slavnostní ukončení kurzů Univerzity třetího věku. Všem účastníkům kurzů byl zástupci MU předán diplom a kytička. Pogratulovat přišli také starosta a místostarosta MČ Žabovřesky. Poté následoval slavnostní koncert, na kterém nám zazpíval operní pěvec Martino Hammerle-Bortolotti.  Ke spokojenosti klientů přispěla také káva se zákuskem.
Celý článek
Mozek v pohybu
22. 11. 2017
Přijali jsme pozvání na již tradiční vědomostní soutěž s názvem „Mozek v pohybu“, kterou organizují pracovníci Domova pro seniory Koniklecova. Ve velmi příjemném prostředí si soutěžící mohli ověřit své znalosti, pochutnat si na občerstvení, seznámit se s chodem  jiného zařízení a také si prohlédnout prostory domova. 
Celý článek
Svatomartinské rohlíčky
08. 11. 2017
Ke svátku svatého Martina neodmyslitelně patří hned tři dobroty – svatomartinská husa, víno a rohlíčky. Právě rohlíčky zavoněly po ránu naším domovem. Rohlíčky nám upekly a donesly děti z MŠ Plovdivská. 
 
Celý článek
Hudební odpoledne
23. 10. 2017
Odpoledne s písničkou.
Celý článek
Ovocné odpoledne
16. 10. 2017
Odpoledne plné chuti a barev.
Celý článek
Lázeňský den
13. 09. 2017
Pro zpestření sychravých dnů naše ergoterapeutky uspořádaly pro klienty domova Lázeňský den. Klienti měli možnost projít si celkem 5 stanovišť, na kterých pomocí nápověd poznávali jednotlivé lázně. Po projití této „kolonády“ jsme se sešli v jídelně, kde jsme ochutnali lázeňské oplatky a léčivé prameny z lázní, jež jsme měli možnost poznat. K ochutnání byl například Rudolfův pramen, Vincentka, Šaratica ale i Becherovka a další. 
Celý článek